SIK SORULAN SORULAR

 

- arabamkacpara.net kimdir ?

2. el araçların fiyata etki eden tüm parametrelerinin uzmanlarca incelenip, o anki piyasa kosullarındaki gerçeğe en yakın fiyat seviyesini önererek, hem alıcının hem de satıcının   daha net karar vermesini amaçlayan BAĞIMSIZ, TARAFSIZ ve UZMAN kuruluştur.

- Bu platformda neler yapabilirim ?

Almayı ya da satmayı düşündüğünüz 2. el aracınızın ekspertizini yaptırmak için randevu alabilir ya da aracınızın uzmanlar tarafından hazırlanan fiyat değerlemesini notere gitmeden hemen öğrenebilirsiniz. Ayrıca şehirde dışında bir araç beğendiyseniz ve ekspertiz yaptırmak için vaktiniz yoksa Kolay Ekspertiz ürününü satın alarak ekspertizinizi bizim organize etmemizi sağlayabilirsiniz.

- Ekspertiz randevumu neden buradan almalıyım ?

arabamkacpara.net bölgesinin uzman ve kaliteli oto ekspertizleri ile çalışır ve her geçen gün daha kaliteli hizmet almanızı sağlayacak bir kalite sürecini işletir. Sizlere sağladığımız tüm faydaları görebilmeniz adına ana sayfamızdaki Ne Fayda Sağlarız bölümünü incelemenizi öneririz.

- Hangi şehirlerde ekspertiz hizmeti alabilirim ?

Tüm Türkiye'deki oto ekspertizleri yerinde inceleyen bir saha ekibimiz var. Bölgesinde en iyi geri dönüşleri olan ve standartlarımıza uygun hizmeti verebilecek oto ekspertizleri sizlere daha yakın olabilmek adına sistemimize alıyoruz. Hizmet verdiğimiz güncel bölgeleri Üye Oto Ekspertizler sekmesinden inceleyebilirsiz.

- Sizden alacağım ekspertiz paketi neleri kapsayacak ?

Bizden hizmet almaya karar verdiğiniz zaman aracınıza tüm üye ekspertizlerimizde Full Paket ekspertiz uygulanacaktır. Aracın tüm önemli detaylarının inceleneceği bu ekspertiz paketimizin detaylarını Ekspertiz paketimiz sekmesinden inceleyebilirsiniz.

- Tüm araç grupları için hizmet veriyor musunuz ?

Çok geniş bir araç yelpazesine hizmet vermekteyiz. Ürünü satın alırken bir sizden araç bilgilerinizi girmenizi istediğimiz sekmede tüm listemizi görebilirsiniz. Aracınızın marka ya da modelini listede bulamıyorsunuz hizmetimiz ilgili araç grubunu kapsamıyor anlamına gelmektedir.

- Fiyat değerleme raporu nedir ?

Fiyat değerleme raporu, uzmanlarımız tarafından uzun çalışmalar sonucu geliştirilmiş, teknoloji ve tecrübeyi bir arada bulunduran Türkiye' nin ikinci el araç fiyat belirleme aracıdır. Aracınızın fiyata etki eden tüm unsurları mevcut piyasa koşulları ışığında değerlendirilir ve gerçeğe en yakın fiyat değeri ortaya çıkar. Daha detaylı bilgi için Örnek fiyat değerleme raporunu incelemenizi öneririz.

- Aracıma ekspertiz yaptırmadan da fiyat değerleme raporunuzu alabilir miyim ?

Maalesef hayır. Ekspertiz yapılmamış ve her yönüyle incelenmemiş bir aracın fiyat değerlemesini yapmak size çok yanıltıcı bilgiler verip yüksek kayba uğramanıza sebeb olabilir. Bu sebeble fiyat değerleme raporunu sadece ekspertiz hizmeti yapıldıktan sonra sunmaktayız. Ancak yakın bir zamanda farklı bir yerde yaptırdığınız ve bizim standartlarımıza uyan bir ekspertiz raporunuz varsa bizimle paylaşıp fiyat değerleme hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Ancak unutmayın verdiğimiz fiyat değerleme, aracınızın ekspertiz yapıldığı günkü koşullarına göredir.

- Fiyat değerleme raporu ne işime yarar ?

Almayı düşündüğünüz bir aracı değerinin üstünde almak ya da satmayı düşündüğünüz aracı değerinin üstünde satmak size çok ciddi kayıplar yaşatabilir. Fiyat değerleme raporunu aldığınızda pazarlığınızı gerçek veriler üzerinden yürütebilirsiniz. Ayrıca raporunuzu ilanlarınıza ekleyerek aracınızın satışını hızlandırabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu rapor her zaman için sadece bir öneri niteliğindedir. Aracınızı alacağınız ya da satacağınız fiyatın karar vericisi sadece sizsiniz. 

- Fiyat değerleme raporuna ne kadar güvenebilirim?

Fiyat değerleme ekibimiz ve çalıştığımız üye oto ekspertizlerimiz konusunda uzmandır. Ayrıca arabamkacpara.net araç alım satımı yapmaz ve bu konuda herhangi bir aracılık hizmeti vermez. Dolayısıyla verdiğimiz hizmetin hem kalitesi hem de güvenilirliği konusunda şüpheye yer bırakmayız. Ancak yine de unutmayınız ki bu rapor sadece bir tavsiye niteliğindedir.

- Fiyat değerleme raporumu neden portalınızda sorgulamaya açık tutuyorsunuz?

Fiyat değerleme raporunuz web sitesinden araç plakanız ya da rapor numaranızla sorgulanabilir olacaktır. Bu sayede aracınız satmayı düşündüğünüz kişiler de raporun orjinalliğiniz sistemden sorgulatabilir ve karşılıklı güven ortamı daha iyi sağlanabilir. Buna rağmen raporunuzu sistem sorgusundan kaldırtmak istiyorsanız bize info@arabamkacpara.net  adresinden bu talebinizi bildirmeniz durumda raporunuz sorguya kapatılacaktır.

- Beğendiğim araca ekspertiz yaptırıp hemen notere gitmeyi planlıyoruz, sizden hizmet almam mantıklı mı ?

Avantajlı Paket ya da Kolay Ekspertiz paketlerini aldığınızda aracın ekspertizi bittikten sonra 30 dakika için fiyat değerleme raporunu sizinle paylaşırız. Böylece notere gidip alım satımı bitirmeden önce fiyat değerleme raporunu görür, kararınızı ona göre verirsiniz. Ekspertiz yaptırdığınız yeri siz belirlediğiniz için de her zaman güvende olursunuz.

- Kolay ekspertiz ürününü nasıl kullanırım ?

Hizmet verdiğimiz tüm şehirlerde Kolay Ekspertiz hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken satıcı ile bu konuda anlaşmanız ve gerekli iletişim bilgilerini ürünü satın alırken bizimle paylaşmanız. Gerisini sizin yerinizi biz yapacağız ve size aracın hem detaylı ekspertiz raporunu hem de fiyat değerleme raporunu paylaşacağız. Size sadece en kısa sürede noter işlemlerinizi tamamlamak kalır. 

- Bu platformdan kredi kartımla güvenli alışveriş yapabilir miyim?

Güvenle ödeyebilmeniz için 1. seviye PCI-DSS (Ödeme Kartı Sektör Veri Güvenliği Standardı) sertifikasına sahip ödeme platformu iyzico ile çalışıyoruz. Gönül rahatlığı ile alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Garanti Bonus, Axess, Maximum, CardFinans, Paraf, World, BankKart Combo ile yapacağınız alıverişleri vade farksız 3 taksit ayrıcalığı ile ödeyebileceğinizi unutmayın.

- Hizmetlerinizden birini satın aldıktan sonra araç almaktan ya da satmaktan vazgeçersem ne olacak?

Platformdan aldığınız tüm ürünleri -kullanmadığınız sürece-  hiçbir gerekçe göstermeden iade edebilir ve paranızı kesintisiz olarak geri alabilirsiniz. Bunun için sisteme kayıtlı email adresinizden info@arabamkacpara.net  adresinize ürün kodunuzla birlikte talebinizi iletmeniz yeterli. Satın aldıktan sonra 90 gün içinde ekspertizinizi hala yaptırmadıysanız paranızı kredi kartınıza otomatik iade ederiz. Detaylı iade koşulları için lütfen Kullanım Koşullarını inceleyiniz.

- Ekspertizimi seçtikten sonra değiştirmek istersem ne yapmam gerekiyor?

Ürünü satın alırken seçtiğiniz ekspertizi maalesef değiştirme şansınız bulunmuyor. Ancak aldığınız ürünü hemen - kesintisiz-  iade edip, yeniden satın alma yapabilirsiniz.

- Aldığım ekspertiz hizmetiyle ilgili şikayetlerimde nasıl ilerlemeliyim?

Üye işyerlerimiz aldığınız ekspertiz hizmetiyle ilgili tüm soru ve sorunlarınızı memnuniyetle yanıtlayacaklardır. Ayrıca, kalite sürecimiz gereği hizmeti aldıktan 30 gün sonra size ulaşıp aldığınız hizmeti değerlendirmemizi istediğimizde şikayetlerinizi bizimle de paylaşabilirsiniz. Bu konudaki detaylı bilgilendirme için Üyelik Sözleşmesi ve Kullanım Koşullarını incelemenizi öneririz.

- Neden 30 gün sonra benimle bir anket yapacaksınız ?

Kalite sürecimiz gereği bizden ve üye oto ekspertizlerimizden aldığınız hizmeti her geçen gün daha da ileri götürmeyi amaçlıyoruz. Bu sebeble 30 gün sonra size ulaşır, bizi ve ekspertizinizi gerçekleştiren üye işyerimizin hizmet kalitesini değerlendirmenizi isteriz. Topladığımız verileri analiz eder ve şirket prensiplerimiz çerçevesinde gerekli aksiyonları alırız. Böylece arabamkacpara.net vasıtasıyla aldığınız hizmetin sıkı bir kalite süreciyle takip edildiğinden emin olursunuz. 

- Herhangi bir sorunda size nasıl ulaşabilirim ?

Haftaiçi 08.30-17.30 saatleri arasında web sitemizdeki canlı destek hattımızdan ve çağrı merkezimizden diğer zamanlarda ise info@arabamkacpara.net email adresinden tüm sorularınızı cevaplamaya ve destek vermeye hazırız.

- arabamkacpara.net üye iş yeri olmak için ne yapmalıyız ?

Haftaiçi 08.30-17.30 saatleri arasında web sitemizdeki canlı destek hattımızdan, diğer zamanlarda info@arabamkacpara.net  email adresinden bize ulaşın. Hizmet ağı genişletme çalışmalarımız kapsamında sizi yerinizde ziyaret edip müşterilerimize nasıl daha iyi hizmet sunabileceğimizi konuşalım.


0216 939 6702
Neden Biz? | İletişim